ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6104780
*
nr 610 4780
Spegel
rokokostil, höjd: 105
Kondition: nagg
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 november 2009
kl 18:32:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/11 15:55:21
1
600 kr
16/11 13:58:06
2
1.000 kr
16/11 17:33:35
3
700 kr
16/11 17:34:02
3
800 kr
16/11 17:34:26
3
900 kr
16/11 17:35:00
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Kondition: nagg
nr 610 4780
Spegel
rokokostil, höjd: 105
Kondition: nagg
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 november 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/11 15:55:21 | 1 | 600 kr |
16/11 13:58:06 | 2 | 1.000 kr |
16/11 17:33:35 | 3 | 700 kr |
16/11 17:34:02 | 3 | 800 kr |
16/11 17:34:26 | 3 | 900 kr |
16/11 17:35:00 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27